Skocz do zawartości
Rupiec

Kolejna odsłona skandalu w FIFA. Potężna grzywna dla Argentyńczyków

Rekomendowane odpowiedzi

Niemiecki dziennik "Bild" podał informację o kolejnej odsłonie skandalu korupcyjnego w międzynarodowej federacji piłkarskiej FIFA. Tym razem chodzi o argentyńskich właścicieli stacji telewizyjnych, którzy wygrali przetargi na pokazywanie mistrzostw świata.

 

Torneos y Competencias S.A jest argentyńską firmą, która jest właścicielem telewizji Tyc Sports, Fox Sports Latinoamerica oraz DIRECTV Sports. Jak poinformowali dziennikarze "Bilda" wydali oni kilka milionów dolarów, aby przekupić urzędników wysokiego szczebla w FIFA.

 

Celem takiego działania była możliwość zabezpieczenia pokazywania mistrzostw świata w 2018, 2022, 2026 i 2030 roku. Torneos y Competencias S.A nie może czuć się bezkarnie. Na argentyńską firmę nałożono grzywnę w wysokości 112,8 mln euro. Jako uzasadnienie podano udział w aferze korupcyjnej w piłkarskiej centrali.
 
Argentyńczycy mogą jednak uniknąć kary. Dzięki porozumieniu z biurem prokuratora grzywna nie będzie egzekwowana, ale pod warunkiem, że Torneos y Competencias S.A nie otrzyma żadnej kolejnej sankcji w ciągu najbliższych czterech lat.
 
eurosport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Partnerzy

×