Skocz do zawartości
 • Samojedź - o autach słów kilka

  Nie od dziś wiadomo, że świat cały czas się rozwija, idzie do przodu w każdym segmencie gospodarki. Ten fakt pozwala nam ludziom na coraz więcej to większy poziom konsumpcji, np poprzez coraz to lepszy środek transportu osobistego, mówiąc w skrócie, możemy poruszać się coraz to lepszymi autami, i właśnie o autach dzisiaj się zatrzymamy. 
   
  Aby wszystko miało tzw ręce i nogi, należy poznać ogólną definicję najpopularniejszego środka transportu. Jak możemy dowiedzieć się z ogólnodostępnych informacji, samochód to pojazd silnikowy służący do przewozu osób lub ładunków.
   
  Przyglądając się samemu słowu samochód, dowiemy się, że w języku polskim utrwaliło się  jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej, kiedy to na słowo określające automobil zostało wybrane, w drodze konkursu. 
  Termin ten pochodzi od zestawienia słów sam i chód, a więc określa pojazd samodzielnie się poruszający, czyli z własnym napędem. 
  Warto zaznaczyć, że spośród innych, branych pod uwagę słów, można wspomnieć określenie samojedź.
   
  Nad pojazdami napędzanymi parą myślano już w XVII wieku. Pierwszym konstruktorem, a zarazem wynalazcą pojazdu mechanicznego, okrzyknięto Francuza Nicolas-Joseph Cugnot'a, który zaprezentował swoje pionierskie dzieło napędzane silnikiem parowym w roku 1769.
  Cofając się natomiast parę lat do tyłu, możemy zauważyć, że już w 1678 roku Ferdinand Verbiest miał zademonstrować taki pojazd cesarzowi chińskiemu.  jednak nie ma na to żadnych oficjalnych dowodów, więc możemy uznać to raczej za ciekawostkę, niż za potwierdzone wiadomości. 
   
  Poruszając się dalej po linii czasu, dowiadujemy się, że w 1870 roku Austriak Siegfried Marcus skonstruował, niestety nienadający się do powszechnego użytku, prototyp pojazdu mechanicznego z benzynowym silnikiem o zapłonie iskrowym. Z kolei inny konstruktor pochodzenia Niemieckiego w 1885 (faktycznie uzyskanie patentu nastąpiło rok później), Carl Benz, zbudował swój trzykołowy automobil. Nie wiadomo jednak dokładnie, kto, jako pierwszy, skonstruował zastosowany do napędu samochodów silnik o spalaniu wewnętrznym, gdyż w tych samych latach prace w dziedzinie silników spalinowych oraz pojazdów napędzanych takimi silnikami prowadzili, również wspólnie Wilhelm Maybach i Gottlieb Daimler. 
   
  Napęd samochodu stanowi silnik, tzw serce auta, bez tego ani rusz z czymkolwiek w aucie. Najczęściej wykorzystywanym w typem takiego serca  jest silnik spalinowy tłokowy. Jak wiemy, produkowane są również samochody wyposażone jedynie w silnik elektryczny, czyli, mówiąc w ogólnie przyjętej formie przez społeczeństwo tzw, Elektryk. W tym miejscu warto zaznaczyć, że innym zyskującym na popularności rodzajem napędu stosowanym w samochodzie jest napęd hybrydowy, będący połączeniem silnika spalinowego i silnika elektrycznego.
   
  Tak jak człowiek potrzebuje energii, tak i niezbędnym czynnikiem dla poprawnego działania silnika, jest energia, a raczej jej źródło. 
  W przypadku zastosowania silnika spalinowego takim źródłem energii może być
  Paliwo ciekłe, np. benzyna lub olej napędowy Paliwo gazowe w stanie ciekłym, np. LPG lub LNG Paliwo gazowe sprężone, np. CNG W przypadku zastosowania silnika elektrycznego źródłem energii może być:
  Akumulator elektryczny Superkondensator grafenowy Ogniwo paliwowe
  Skoro zaczerpnęliśmy trochę wiedzy teoretycznej odnośnie samochodu, źródła energii, a także spojrzeliśmy na wszystko pod kątem historii, warto zapytać konsumentów tego wynalazku, dlatego wyruszyłem w przysłowiowy teren, by znaleźć odpowiedź  na nurtujące mnie pytania. 
   
  1. Jakie auto aktualnie posiadasz? Czy jesteś wstanie trochę o nim opowiedzieć?
  2. Czy dobrze sprawuje się Twój obecny egzemplarz? Dlaczego akurat ten model? 
  3. Jeżeli miałbyś otrzymać swój samochód marzeń, cóż by to była za maszyna? 


  @Adrianno:  Peugeot 508 SW z 2011 roku. Jak najbardziej polecam, jako samochód rodzinny posiada bardzo dużą ilość miejsca, a wózek do bagażnika wchodzi nawet bez składania Odkąd go kupiłem (ponad 3 lata temu) to nie miałem z nim żadnych większych problemów, oprócz wymiany oleju, a samochód ma już przejechane ponad 400 km. Jedynie trzeba uważać na elektrykę jak to we Francuzach Samochód marzeń? Audi RS6 C7
   
  @Prezes :  Aktualnie posiadam Audi Q7 z 2021 roku. Jestem bardzo zadowolony z obecnego samochodu Wybrałem ten egzemplarz dlatego, że był w świetnej cenie. Moim samochodem marzeń jest Porshe 911
   
  @ZaufajDobrymRadom:  Posiadam Audi A6 C5 2.7 BiTurbo, auto sprawuje się bez problemu, ten model wybrałem dlatego że jest rzadko spotykany na drogach w takiej konfiguracji jaką ja mam, a jakby się zastanowić to chciałbym Mercedesa W124
   
  @r3c0: Od niecałego roku posiadam samochód marki Opel Vectra C 1.8 2005 rocznik z korkiem biedy, samochód mimo swoich lat sprawuje się bardzo dobrze, wybrałem ten model ze względu na wyposażenie, atrakcyjną cenę oraz z braku samochodu do jazdy. Samochodem moich marzeń jest Renault Talisman 2022 rok, rodzinne, fajne autko z dobrym wyposażeniem.
   
  @Grzechu: Aktualnie posiadam 2 auta, jest to BMW e38 740i z 2000 roku oraz nowa Yariska. O tym drugim to nie ma nawet sensu pisać, bo jeżdżę tym tylko wtedy, kiedy nie mam wyjścia. Dlaczego E38? Auto legenda, przez wielu uznawane za ostatnią i najpiękniejszą siódemkę. Gdy po raz pierwszy zobaczyłem film Transporter, to zakochałem się w tym aucie. Lata mijały, pojawiały się nowe modele a zachwyt nad E38 pozostawał niezmienny. Nie mogłem kupić pierwszego lepszego egzemplarza od handlarza, więc marzenie spełniło się dopiero niecałe 3 lata temu. Cholernie bogato wyposażone 4.4 V8, które nie widziało gazu. Sztuka doskonale znana, od znajomego, który długo tym nie jeździł, a wóz kupił od prawdziwego fanatyka marki BMW. Ten z kolei dbał o ten samochód lepiej niż o własną żonę. Do pewnego czasu beemka była w stanie kolekcjonerskim, ale po tym jak skończył mi się leasing na X3, to stała się moim daily. Jak to w Polsce bywa, ludzie z zazdrości potrafią zrobić naprawdę głupie rzeczy i byłem zmuszony polakierować całe auto od nowa. Zostało to zrobione oczywiście zgodnie ze sztuką, za grube pieniądze, ale nowy lakier nieważne jak dobrze położony nigdy nie będzie oryginałem, więc... zacząłem lekko samochód modyfikować. Ktoś powie - siódemka powinna być cicha, wygodna itd. i pewnie będzie miał rację, ja zacząłem podchodzić do tego trochę inaczej. Nie będę się rozpisywał, bo trochę tego było zaczynając od oklejenia samochodu folią ppf, ale to co najważniejsze - wleciała japońska modyfikacja pt. KATA-NIMA, full przelot, oczywiście gwint i BBS 20". To wszystko sprawiło, że raczej nigdy nie pomyślę o sprzedaży E38. Obecnie zimuje sobie w garażu i ma się całkiem dobrze, jakiś bardzo poważnych awarii mechanicznych też nie było, wszystko na bieżąco wymieniane łącznie z olejem i filtrami co 10tys. O czym marzę teraz? Ciężko mi wskazać jedną maszynę, lubię motoryzację, nawet bardzo i nie jestem fanem tylko BMW, o ile w ogóle nim jestem. Mógłby to być jakiś Koenigsegg albo Pagani, jednak patrząc na aspekt praktyczny to wybrałbym pewnie Brabusa G900 V12. A coś bardziej przyziemnego? Jakiś Challenger albo jakieś 6 litrowe V8 od AMG typu starsze C63.

   
  CIEKAWOSTKA: Badania ruchu wskazują, że samochód w mieście spędza ok. 95% czasu na parkingu, będąc w użyciu zaledwie przez 5% swojego życia. Jednocześnie jest on stale "gotowy do natychmiastowego użycia" na praktycznie dowolnej trasie, co stanowi jego podstawową cechę użytkową i atrakcyjność jako środka transportu.
   
  Jeżeli artykuł Ci się w jakiś sposób spodobał to zostaw "Lubię to" i komentarz. Ciebie to nic nie kosztuje, a mnie motywuje do dalszej pracy i większej ilości artykułów dla społeczności. 
   

  • Gość abujabi
  3 komentarze
  572 wyświetleń

  Pele - Legenda piłki nożnej

  Świat piłkarski dostał dzisiaj bardzo smutną wiadomość. Mianowicie niecałe pół godziny temu odeszła od nas legenda świata piłkarskiego - Pele
   
  Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać tej legendy. Jednak dla mniej wtajemniczonych:
   
  Edson Arantes do Nascimento urodził się 23 października 1940 w Três Corações w Brazylii. Swoją karierę zaczął w wieku 16lat w klubie Santos FC w którym to spędził prawie całą swoją karierę(18 z 21 lat). Rozegrał tam ponad 600 meczów w których ustrzelił 619 bramek.
  Wygrał z nimi 6x mistrzostwo Brazylii, 2x copa libertadores, 2x puchar interkontynentalny oraz kilka mniej ważnych, poza tym oczywiście trzykrotny mistrz świata oraz wicemistrz Copa America. Nasza legenda dożyła wieku 82 lat zmarła dn. 29.12.2022r głównie z powodu raka okrężnicy co było poniekąd wiadome od dłuższego czasu gdzie organizm nie reagował od kilku tygodni na leki oraz podawanie chemii a sam Pele zdążył oficjalnie się pożegnać z rodziną kilka dni wcześniej iż sam wiedział że jego dni są już policzone.
   
  Na zawsze jednak pozostanie w naszych sercach jako legenda piłki nożnej, rodzinie ślemy współczucia z powodu utraty członka rodziny a sami zapalmy przysłowiowego znicza jako że pewien etap w piłce nożnej został właśnie zamknięty.
   
  Skromna nawet niezbyt ciekawostka, coś wartego poruszenia bo jednak był to kawał dużej historii legenda całego kontynentu południowoamerykańskiego jak i całego świata piłkarskiego.
   

  1 komentarz
  300 wyświetleń

  Nowy Rozdział Samurajów

  G2 Esports sfinalizowało przebudowę składu League of Legends na 2023 rok. W zespole pojawiło się kila nowych twarzy, choć niektóre z nich przywdzieją maskę niczym japońscy wojownicy nie po raz pierwszy.
   

   
   
  Można powiedzieć, że dla Samurajów zaczyna się nowy rozdział. Rozdział, którego na nieszczęście Polskiej społeczności, nie będzie już częścią Marcin "Jankos" Jankowski - oficjalnie pożegnany 9 grudnia, po pięciu latach cudownych występów - 
   
  Poza Jankosem walizki musieli spakować również Victor "Flakked" Lirola Tortosa oraz Raphaël "Targamas" Crabbé, co wytworzyło na organizacji konieczność znalezienia aż trzech zastępców. 
   
  I takim oto sposobem na rodzimy kontynent, po ponad rocznym pobycie za oceanem do zespołu zawitał Steven "Hans Sama" Liv, który to po nieudanych wojażach w Teamie Liquid prawdopodobnie ma coś do udowodnienia w Europie. 
   
  Szeregi Samurajów zasilił również debiutant w najwyższej klasie rozgrywek, obywatel Szwecji, Martin "Yike" Sundelin. Miejmy nadzieję, że dobrze wykorzysta swoją szansę, a umiejętności, które zdobył dzięki występom w ERL-ach wykorzysta na swoją korzyść. 
   

   
  Ogromnym zaskoczeniem było natomiast zwerbowanie swoistej, małej legendy G2, otóż oficjalny powrót w szeregi zaliczył wicemistrz świata z 2019, Słoweński wspierający Mihael "Mikyx" Mehle, grający dla organizacji w latach 2019-2021. Ruch dość kontrowersyjny, choćby z tego względu, że odchodził z niej w atmosferze kłótni o dość zawyżoną kwotę odstępnego, która uniemożliwiła mu odpowiednie rozpoczęcie sezonu. Niemniej zawitał do miejsca, w którym świętował ogromne sukcesy
   np cztery mistrzostwa Europy. Jak widzimy, z każdym idzie się pogodzić i dążyć do sukcesów bez problemu 😉
   
  Reprezentacja G2 Esports w League of Legends na 2023r
  Sergen "BrokenBlade" Çelik Martin "Yike" Sundelin Rasmus "Caps" Winther Steven "Hans Sama" Liv Mihael "Mikyx" Mehle

  • Gość abujabi
  1 komentarz
  270 wyświetleń

  [#10] E-Sportowa Ciekawostka - Richard "shox" Papillon

  Nadeszła ciepła niedziela, zatem pora na kolejną E-Sportową Ciekawostkę. Zapraszam.
   
  Dzisiejszym zawodnikiem, który został poddany naszej redaktorskiej lupie jest shox, a dokładniej Richard "shox" Papillon pochodzący z Francji. Obecnie zawodnik formacji G2 Esports, która utrzymuje się w TOP 20 najlepszych zespołów CS:GO na świecie. Richard swoją przygodę z CS:GO rozpoczął w 2012 roku, a dokładniej w listopadzie podczas turnieju ESWC France 2012 rozgrywając spotkanie w barwach formacji Millenium. Podczas swojej drogi do G2 zasiadał do turniejów jako zawodnik VeryGames, Titan, Epsilon eSports, Team LDLC (Team LDLC.com) oraz Team Envy. Po zakończonych rotacjach pomiędzy zespołami, finalnie trafił do formacji G2 w 2016 roku i do tej pory jest jej czołowym zawodnikiem. Sprawdźmy zatem jak wyglądają statystyki tego zawodnika.

  Wskaźnik zwycięstw na poziomie 57% i KDR z finalnym wynikiem 1.10 prezentują ponadprzeciętny poziom tego zawodnika. Shox odnosi blisko 19.52 zabójstw na rozgrywany mecz przy 17.71 śmierci i 3.10 asyst. Do tej pory rozegrał blisko 905 spotkań, przez co jest na ostatniej prostej do okrągłego tysiąca. Trzymamy zatem kciuki, aby kolejne mecze były rezultatem wielu eliminacji. 
   

  Blisko 66% wygranych spotkań na mapie Dust II i 40% wygranych na mapie Mirage. Widzimy zatem najlepszą i najgorszą mapę Richard'a, która może powiedzieć jakim jest on zawodnikiem. Na mapie Dust II shox uzyskuje średnio wynik KDR na poziomie 1.25, a mapa Mirage niestety posiada statystykę na poziomie 0.99 i minimalnie nie łapie się do średniej. Jednak nie zważajmy na te liczby, gdyż shox posiada gorsze wyniki KDR z poza obecnej ósemki map turniejowych. Jako ciekawostka jednak warto wspomnieć, iż najgorszy wynik KDR uzyskał na mapie Cache_Retake gdzie rozegrał 2 spotkania i uzyskał KDR 0.70.

  Największy wskaźnik KDR uzyskany na mapie Nuke, a najgorszy na mapie Mirage. Widzimy zatem, że najgorsza mapa pod względem zwycięstw również niesie ze sobą najgorszy wskaźnik KDR. Jednak ku zaskoczeniu możemy analizować, iż najwyższy wynik nie został odnotowany na mapie Dust II lecz Nuke. Zatem możemy wywnioskować, że shox najlepiej czuje się na mapie Nuke lecz pod względem kooperacji najwięcej zyskuje na mapie Dust II. Życzymy zatem, aby shox dalej rozwijał się pod względem profesjonalnej rozgrywki w CS:GO, a także życzymy mu wielu eliminacji.
   
  To tyle z dzisiejszej ciekawostki. Jeżeli artykuł Ci się w jakiś sposób spodobał to zostaw "Lubię to". Motywuje mnie to do dalszej pracy i większej ilości artykułów dla społeczności CS-HARNAS. 
  Jeżeli masz swoją propozycje, kto może pojawić się w następnej E-Sportowej Ciekawostce, to daj znać w komentarzu.
  Opracowanie własne.
  Źródło danych: SIDLEDES AB.

  0 komentarzy
  1,8 tys. wyświetleń

  North wygrywa GG.Bet Ice Challenge

  Stało się! Formacja North oficjalnie wygrywa turniej GG.Bet Ice Challenge pokonując Natus Vincere 2:0 w starciu na mapach Dust II (16-14), a także Nuke (16-12). Blisko 88% respondentów głosowało za zwycięstwem NaVi, a jedynie 12% za North. Jak widzimy mniejsza ilość głosujących odniosła mały sukces i ich drużyna wygrała cały turniej w którym to właśnie 4 międzynarodowe drużyny takie jak Heroic, AVANGAR, NaVi i North walczyły o pulę nagród 50 000$. Finał zaprezentował, że drużyna Duńczyków potrafi pokazać pazur i dzisiejsze spotkanie jest tego przykładem. Czy drużyna NaVi ma zatem jakieś wewnętrzne problemy? Niebawem rozpoczną się zmagania Intel Extreme Masters w których takich błędów nie należy popełniać. Miejmy jednak nadzieje, że jest to chwilowe załamanie formy i legendarna formacja Natus Vincere będzie efektywnie rozgrywać swoje spotkania podczas zmagań w Katowicach.
   

   
  Podsumowując prezentujemy przebieg wszystkich spotkań podczas turnieju:
   
  5 luty
  Natus Vincere vs Heroic  -  1 : 2 AVANGAR vs North  -  1 : 2 6 luty
  Heroic vs North  -  1 : 2 Natus Vincere vs AVANGAR  -  2 : 1 7 luty
  Heroic vs Natus Vincere  -  0 : 2 North vs Natus Vincere  -  2 : 0 - [FINAŁ]  
  Jak widzimy, NaVi od początku turnieju miało problem z przejściem do kolejnego etapu zmagań. Na samym początku uległo formacji Heroic w Best of 3, a dzień później wygrało spotkanie przeciwko AVANGAR w tym samym systemie. W ostatni dzień rozgrywek role się już odwróciły i Natus Vincere mogło się zrewanżować, co też uczyniło wygrywając zmagania na dwóch mapach pod rząd. Finalnie jednak uległo North i pożegnało się z turniejem na 2 miejscu. Życzymy zatem North, a także NaVi, aby nadal rozwijali swoje umiejętności strzeleckie i dostarczali wiele eliminacji podczas najbliższych turniejów. 
  Źródło: Opracowanie własne
  Dane statystyczne: SIDLEDES AB.
   

  0 komentarzy
  1,6 tys. wyświetleń

  IEM Katowice Major 2019

  Wielkimi krokami zbliża się Intel Extreme Masters Katowice 2019 w którym najlepsze drużyny z całego świata staną w walce o pulę nagród 1 000 000 USD. Niestety wśród tegorocznych formacji nie ujrzymy polskich barw, a emocje dostarczać będą nam wyłącznie zagraniczne drużyny. Nie zmienia to jednak faktu, że tego typu Event jest jednym z największych w Polsce i na świecie. Pierwsze spotkania zaplanowano na 13 lutego, a drużynami które rozpoczną to E-Sportowe święto są m.in. Renegades, AVANGAR oraz Fnatic i Vici Gaming. Wymienione drużyny będą mogły powalczyć o pierwsze punkty od godziny 13:00, bo wtedy planowo powinny rozpocząć się rozgrywki. Wśród 16 drużyn, które walczą o punkty w Challangers Stage będziemy mogli śledzić zmagania formacji takich jak Cloud9, Ninjas in Pyjamas, G2 Esports, TYLOO, NRG eSports czy Team Vitality. Jedynie 8 drużyn awansuje z Fazy Nowych Pretendentów do Fazy Nowych Legend. Macie zatem swój typ drużyny, którą możemy zobaczyć w kolejnym etapie turnieju?
   

   
  Wspominając o Fazie Nowych Legend warto wymienić, kto się znalazł w czołowej 8 drużyn, które podejmą pozostałych pretendentów w walce o nagrodę główną w postaci 500 000$.
   
  Natus Vincere Astralis FaZe Clan Team Liquid HellRaisers MiBR BiG compLexity Gaming  
  Miłym zaskoczeniem może być informacja, że również żeńskie zespoły CS:GO zostały zaproszone na tego roczne rozgrywki. Dziewczęta będą mogły powalczyć o miano mistrza IEM Challenge Katowice 2019 i o pulę nagród o wartości 50 000$. Wśród formacji jakie będą prowadzić rozgrywki zobaczymy m.in. CLG Red, Team Dignitas Female, Squared Esports, TiMe DaS LiNdAs, Besiktas Esports, Asssasins, Orgless Female oraz Carnage Esports Female. Trzymamy zatem kciuki, aby dziewczyny zaprezentowały wysoki poziom rozgrywek i przyciągnęły równie duże ilości oglądających spotkania na żywo w Katowicach, a także podczas różnego typu transmisji. 
   
  Wszelkie nowości dotyczące turnieju pojawią się w kolejnych artykułach. Gorąco zapraszam do śledzenia przebiegu IEM Katowice 2019.
  Również zachęcam do podawania swoich typów w komentarzach. Wszystkie będą nagradzane plusikami.
   
  Źródło: Opracowanie własne
  Dane statystyczne: SIDLEDES AB.

  0 komentarzy
  1,7 tys. wyświetleń

  [#9] E-Sportowa Ciekawostka - Epitacio "TACO" de Melo

  Pora na nową niedzielną E-Sportową Ciekawostkę. Zachęcam do lektury.
   
  Dzisiejszym bohaterem artykułu jest Epitacio "TACO" de Melo, obecnie zawodnik formacji MiBR. Swoje pierwsze rozgrywki w CS:GO rozpoczął w 2013 zasilając szeregi organizacji Afterall Gaming prowadząc walkę w Minorze - Razer Challenge Brasil 2013. Niestety "TACO" już miesiąc później zmienił barwy i rozpoczął grę pod banderą semXorah, gdzie pozostał do końca roku. Następnie Epitacio mógł zaprezentować się we wrześniu 2014 podczas Minora - XCL ProGaming: League #2 lecz nie jako zawodnik semXorah, a członek formacji Baixissimo Nivel, gdzie prowadził rozgrywki jeszcze blisko przez miesiąc. W październiku 2014 zmienił ponownie zespół i trafił do Dexterity Team z którym zdobył m.in. 1 miejsce podczas rozgrywek Circuito Game7, ESEA Open Brasil #18 i Liga Razer 2015. Przez kolejne lata do 2019 "TACO" był członkiem formacji Não Tem Como, Luminosity Gaming, SK Gaming i Team Liquid. 
   

   
  Wskaźnik zwycięstw na poziomie 67%. Średnio uzyskany wynik zabójstw na mecz uplasował się na poziomie 15.91, a średni wskaźnik KDR na poziomie 0.97, który finalnie zaniża statystykę TACO. Podczas rozegranych blisko 778 spotkań, zaliczył on bowiem średnio 16.43 śmierci, a także 3.12 asyst. Widzimy zatem deficyt zabójstw, który prowadzi do spadku notowań tego gracza. Sprawdźmy zatem jak wygląda najlepsza i najgorsza mapa w jego wykonaniu.
   

  Prawie 75% spotkań rozgrywanych na mapie Cobblestone zakończyło się zwycięstwem, co pozwala nam wnioskować, że TACO jest silnym przeciwnikiem na tej mapie. Jednak jego największą piętą achillesową jest mapa Nuke, która do tej pory pozwoliła mu uzyskać wynik na poziomie 40% zwycięstw. Jednak biorąc pod uwagę średnią tych map, a także wskaźnik KDR może nasunąć się pytanie czy Epitacio ma szczęście do drużyn, które go kreują? No ale nie nam to oceniać, zatem przejdźmy do podsumowania jakim jest wskaźnik wygranych spotkań na najczęściej rozgrywanych mapach.

  Spora zależność pomiędzy mapami, która pozwala oddzielić ulubione mapy tego zawodnika od pozostałych. TACO najpewniej rozgrywał spotkania na mapach Cobblestone, Overpass i Mirage, gdzie osiągał wynik KDR na poziomie 1.10 lub wyższym. Najgorszy wynik został przypisany mapie Nuke, która jest wcześniej wspomnianą piętą achillesową. Nie mniej jednak gdyby nie wliczać mapy Nuke, to TACO finalnie prowadzi eliminacje powyżej średniej i mógłby konkurować z czołowym zawodnikami w rankingach chociażby HLTV. Życzymy zatem, aby powodziło mu się jak najlepiej podczas kolejnych zmagań na arenie międzynarodowej. 
   
  To tyle z dzisiejszej ciekawostki. Jeżeli artykuł Ci się w jakiś sposób spodobał to zostaw "Lubię to". Motywuje mnie to do dalszej pracy i większej ilości artykułów dla społeczności CS-HARNAS. 
  Jeżeli masz swoją propozycje, kto może pojawić się w następnej E-Sportowej Ciekawostce, to daj znać w komentarzu.
   
  Źródło: SIDLEDES AB.

  0 komentarzy
  1,6 tys. wyświetleń

  WePlay! Lock and Load

  WePlay! Lock and Load - zaczynamy!
   
  Już dzisiaj rozpoczyna się kolejny międzynarodowy turniej CS:GO w którym 8 drużyn z całego świata zmierzy się w walce o 50 000$. Wśród zaproszonych formacji znalazły się dwa polskie zespoły. Mowa tutaj o odradzającym się Virtus.pro, a także Team Kinguin. O dziwo w turnieju znalazły się dwie organizacje, które w ostatnim czasie borykały się z licznymi problemami, które miały znaczny wpływ na ich funkcjonowanie. Jednak finalnie możemy zobaczyć jak nasi rodacy będą sobie radzić w walce o kolejne eliminacje. Turniej został zorganizowany Online, zatem zawodnicy nie musieli poświęcać większe nakłady czasu na podróże. Turniej będzie trwał 5 dni i zakończy się finałem 3 lutego w którym poznamy zwycięski zespół.
   

   
  Pierwsze polskie spotkanie właśnie trwa, a rozgrywającymi spotkanie są polskie pingwiny (Team Kinguin) przeciwko pro100. Miejmy nadzieje, że polskie umiejętności wystarczą aby wyjść ze zwycięską twarzą z aktualnie prowadzonego spotkania. Oczywiście nie może zabraknąć akcentu drugiej polskiej drużyny Virtus.pro, która już o 16:00 podejmie Gambit Esports w walce o punkty potrzebne do wyjścia z grupy. Niestety obie polskie drużyny znajdują się w tej samej grupie, zatem w kolejnym etapie możemy ujrzeć jedynie jedną z nich. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to 1 lutego w fazie pucharowej ujrzymy naszych rodaków przeciwko jednej z czterech drużyn, które mają zapewnione miejsca w ćwierćfinale. Mowa tutaj o BIG, HellRaisers, OpTic Gaming i Team Vitality. 
   
  Najbliższe spotkania:
  [ 30 stycznia ] Virtus.pro vs Gambit Esports - 16:00 [ 31 stycznia ] Mecz przegranych grupy A - 16:00 [ 31 stycznia ] Mecz przegranych grupy B - 19:00 [ 1 lutego ] Mecz wygranych grupy A - 14:30 [ 1 lutego ] Mecz wygranych grupy B - 19:00  
  Transmisja z turnieju możliwa jest do obejrzenia tutaj.
   
   
  Źródło: Opracowanie własne
  Dane statystyczne: SIDLEDES AB.
   

  0 komentarzy
  1,4 tys. wyświetleń

  OGA Counter PIT S2

  Zbliża się koniec stycznia, lecz gorąca atmosfera towarzysząca turniejom CS:GO nadal trwa. Już jutro rozpocznie się 11 dniowy turniej "OGA Counter PIT - S2", który zweryfikuje, która drużyna najlepiej radzi sobie w pierwszym kwartale 2019 roku. Jako, że polski e-sport staje się co raz bardziej popularny i organizacje stawiają na rozwój polskich zawodników, to finalnie będziemy mogli zobaczyć zmagania drużyny "x-kom" w tym własnie turnieju. Analizując przeciwników naszych rodaków możemy wnioskować, że będzie to wyśmienity czas wielu eliminacji, emocji i niezapomnianych wrażeń. Kogo zatem zobaczymy w zestawieniu drużyn walczących o pulę nagród 20 000$?
   

   
  Weryfikując listę uczestników, finalnie skład turnieju zamknął się w następujących organizacjach.
   
  x-kom SuperJymy Nemiga Gaming Ronin Esports Chaos expert eSport DreamEaters Team Unique  
  Widzimy zatem, że Polacy będą mieli przeciwników z podobnego zestawienia, dzięki czemu mają szansę na odniesienie zwycięstwa. Czy aby jednak na pewno? Formacja expert eSport, bo to oni będą stanowić silną opozycję dla pozostałych drużyn, mogą przysporzyć wiele problemów i trudności w awansie do finału. Pamiętajmy, to właśnie ta niemiecka formacja pokonała w ostatnim czasie chociażby LDLC lub x6tence Galaxy. Jednak nie udało im się pokonać naszych rodaków z drużyny AGO i finalnie zakończyli zmagania przy wyniku 1:1. Miejmy nadzieje, że tym razem będzie podobnie i jeżeli x-kom napotka ich w finale, to zaprezentuje wysoki poziom umiejętności. Podsumowując rozgrywki będą trwały od 29.01 do 09.02.2019 r. gdzie pula nagród wynosi 20 000$ i w zmaganiach bierze udział 8 drużyn z całego świata.
   
  Źródło: Opracowanie własne.
  Dane statystyczne: SIDLEDES AB.

  0 komentarzy
  1,5 tys. wyświetleń

  [#8] E-Sportowa Ciekawostka - Ladislav "GuardiaN" Kovács

  Pora na nową E-Sportową Ciekawostkę. Zachęcam do lektury.
   
  Dzisiejszy artykuł poświęcony jest jednemu z zawodników formacji FaZe Clan. Został on wybrany przez was jako następca kolejnej części tej mniej lub bardziej ciekawej serii. Mowa tutaj o zawodniku rozgrywającym spotkania pod pseudonimem "GuardiaN". Ladislav Kovács pochodzi ze Słowacji, a swoją pierwszą przygodę z CS:GO rozpoczął w formacji myDBG.net gdzie rozegrał 18 spotkań. Następnie przeszedł on do formacji 3DMAX w lutym 2013 roku. Niestety długo tam nie zabawił, ponieważ w kwietniu tego samego roku Ladislav zmienił barwy i dołączył do formacji TCM-Gaming. Rok 2013 dla GuardiaN'a był okresem przejść, gdyż zmieniał on jeszcze barwy blisko 5 razy. Finalnie znalazł się w formacji Natus Vincere, gdzie zagościł do lipca 2017 roku. Sierpień zaś był przełomowym miesiącem i GuardiaN przeniósł się do formacji FaZe Clan, gdzie obecnie rozgrywa swoje spotkania. Sprawdźmy zatem jak wyglądają statystyki tego zawodnika.

  Wskaźnik zwycięstw na poziomie 58% przy rozegranych 897 meczach. Średnio 19.38 zabójstw na rozgrywany mecz, 16.24 śmierci i 2.70 asyst. Możemy zatem śmiało stwierdzić, że GuardiaN jest zawodnikiem na przysłowiową piątkę. Jednak czy taki wskaźnik KDR pozwala mu na uzyskanie podobnych wyników na innych mapach? Przekonajmy się gdzie Ladislav najlepiej rozgrywał swoje spotkania, a gdzie marnował szansę zwycięstwa. 

  Największy wskaźnik wygranych widnieje na mapie Overpass, zaś najniższy na mapie Nuke. Widzimy pewną zależność na których mapach GuardiaN jest groźnym przeciwnikiem, a z drugiej strony słabszym statystycznie rywalem. Nie mniej jednak jego KDR wskazuje, że w dużej mierze Team Work powoduje spadek jakości procentowej zwycięstw. Czy faktycznie tak się dzieje i GuardiaN jest dobrym eliminatorem na pozostałych mapach? Przekonajmy się!

  Jak możemy zauważyć, GuardiaN posiada wysokie wskaźniki KDR na mapach rozgrywanych w podstawowych spotkań na profesjonalnej scenie CS:GO. Jednak widzimy, że najniższy wskaźnik KDR pojawia się w przypadku mapy Nuke, czyli najsłabsze ogniwo Ladislava się utwierdza. Nie mniej jednak wynik 1.14 pozwala na przewyższenie średniej zabójstw i zgonów. Trzymajmy zatem kciuki, aby zawodnik tego kalibru dalej przykładnie świecił swoją formą podczas najbliższych spotkań. Jak mu pójdzie będziemy mogli przekonać się już dzisiaj po godz. 20:00 w spotkaniu "FaZe Clan vs BIG". 
   
  To tyle z dzisiejszej ciekawostki. Jeżeli artykuł Ci się w jakiś sposób spodobał to zostaw "Lubię to". Motywuje mnie to do dalszej pracy i większej ilości artykułów dla społeczności CS-HARNAS. 
  Jeżeli masz swoją propozycje, kto może pojawić się w następnej E-Sportowej Ciekawostce, to daj znać w komentarzu.
   
  Źródło: SIDLEDES AB.

  0 komentarzy
  1,6 tys. wyświetleń
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...