Skocz do zawartości

  1 artykuł w tej kategorii

  1. Pele - Legenda piłki nożnej

   Świat piłkarski dostał dzisiaj bardzo smutną wiadomość. Mianowicie niecałe pół godziny temu odeszła od nas legenda świata piłkarskiego - Pele
    
   Nikomu nie trzeba chyba przedstawiać tej legendy. Jednak dla mniej wtajemniczonych:
    
   Edson Arantes do Nascimento urodził się 23 października 1940 w Três Corações w Brazylii. Swoją karierę zaczął w wieku 16lat w klubie Santos FC w którym to spędził prawie całą swoją karierę(18 z 21 lat). Rozegrał tam ponad 600 meczów w których ustrzelił 619 bramek.
   Wygrał z nimi 6x mistrzostwo Brazylii, 2x copa libertadores, 2x puchar interkontynentalny oraz kilka mniej ważnych, poza tym oczywiście trzykrotny mistrz świata oraz wicemistrz Copa America. Nasza legenda dożyła wieku 82 lat zmarła dn. 29.12.2022r głównie z powodu raka okrężnicy co było poniekąd wiadome od dłuższego czasu gdzie organizm nie reagował od kilku tygodni na leki oraz podawanie chemii a sam Pele zdążył oficjalnie się pożegnać z rodziną kilka dni wcześniej iż sam wiedział że jego dni są już policzone.
    
   Na zawsze jednak pozostanie w naszych sercach jako legenda piłki nożnej, rodzinie ślemy współczucia z powodu utraty członka rodziny a sami zapalmy przysłowiowego znicza jako że pewien etap w piłce nożnej został właśnie zamknięty.
    
   Skromna nawet niezbyt ciekawostka, coś wartego poruszenia bo jednak był to kawał dużej historii legenda całego kontynentu południowoamerykańskiego jak i całego świata piłkarskiego.
    

   1 komentarz
   263 wyświetleń
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...