Skocz do zawartości

Recenzja gry Hellblade Senua's sacrifice

NITROSZCZUR

Rekomendowane odpowiedzi

851eed_88f8ecbc49ce4a82baedef6b7a8478f5~

Siemka wam wszystkim w kolejnej recenzji która została napisana przeze mnie własnoręcznie i tak dalej i tak dalej dziś napiszę recenzję na życzenie pana @The Spanish guy który bardzo chciał abym jednak coś napisał w tym temacie więc ja postanowiłem przystać na jego prośbę i napisać dla was kolejną ciekawą recenzję która zmieni wasze życia i podejście do gier fantasy. A więc tak Hellblade senua's Sacrifice jest to gra wydana w 2017 roku przez studio Ninja theory a sama gra jest z gatunku fantasy,adventure i rpg lecz tutaj też warto wspomnieć że gra dosłownie ocieka mitologią skandynawską czyli tak zwaną Norse czy również mitologią celtycką ale od razu przejdźmy do kwestii fabularnej.

Gra zaczyna się od momentu kiedy to nasza celtycka wojowniczka Senua która cierpi na psychozę (przez co ciągle słyszymy głosy w naszej głowie) znajduje się na łódce która zmierza do miejsca gdzie będzie mogła znaleźć portal do Helu, ale jaki jest cel jej podróży? A no taki że nasza wojowniczka chce uratować swojego ukochanego Dilliona (albo uwolnić jego duszę) lecz to nie będzie takie proste zadanie gdyż za każdym razem kiedy nasza bohaterka zginie jej ciało i duszę opętuje mrok natomiast kiedy zostaniemy całkowicie opętani przez mrok nasza bohaterka dosłownie zginie a nasz postęp zostanie utracony. Kiedy już dotrzemy do miejsca gdzie będą czekały na nas trzy pary drzwi będziemy musieli przejść tylko przez dwie pary drzwi. Jeżeli wpierw wybierzemy drzwi demona o imieniu Surtr będziemy musieli przejść przez tak zwane próby ognia które nie są łatwym zadaniem gdyż akurat przy tych próbach o śmierć nie trudno ale kiedy nam się już uda to czeka nas zaciekła walka z samym surtrem. Natomiast gdy potem wybierzemy ścieżkę Valravna to będziemy mieli nieco ułatwione zadanie gdyż naszym zadaniem będzie rozwiązywanie skomplikowanych łamigłówek ale oczywiście w tej grze łamigłówki są na każdym kroku a polegają one na tym żeby stworzyć sobie drogę z punktu A do Punktu B a tego typu rzeczy można zrobić za pomocą tych o to właśnie portali.

hqdefault.jpg

Kiedy natomiast już uda się nam przejść próbę Valravna czeka nas walka z samym Valravnem która też nie należy do jednej z łatwych. Kiedy to już uda nam się otworzyć drzwi do Helu czekają nas o wiele trudniejsze zadania i o wiele trudniejsi wrogowie i o wiele trudniejsze łamigłówki tutaj też warto wspomnieć o łamigłówkach które pomogą nam w otwarciu danych drzwi a co trzeba zrobić? Jedyną rzecz jaką trzeba zrobić to znaleźć i odpowiednio ułożyć wzory z drzew,cieni i tego typu rzeczy, kiedy uda się nam dojść odpowiednio daleko dotrzemy do tak zwanego miejsca "river of the knifes" gdzie czeka nas zażarta walka na śmierć i życie z naszymi wrogami  żeby tego było mało w pewnym momencie nasz miecz ulega zniszczeniu ale niejakiego bodajże drutha dowiadujemy się o istnieniu mitologicznego miecza o nazwie gramr, sam miecz rzecz jasna jest w stanie zabić bogów ale z tym mieczem wiąże się pewna stara legenda a dokładniej wiele lat temu krasnoludy stworzyły ten właśnie miecz aby podarować go dla sigmunda i jego braci ale stała się rzecz straszna miecz sigmund i jego bracia zostali pojmani przez króla Siggurda a sam król Siggurd przejął miecz nie mając pojęcia że miecz jest objęty klątwa a każdy kto będzie w posiadaniu tego miecza po prostu umrze. A tutaj właśnie możecie zobaczyć jak sam miecz wyglądał. 

280?cb=20180402134221

Sam miecz został uwięziony w drzewie a osoba która przejdzie cztery próby odyna będzie godzien go posiadać. Rzecz jasna same próby są bardzo ale to bardzo trudne gdyż będziemy musieli na przykład przemieszać się w ciemności do samego wyjścia czy przechodzić przez labirynt podążając za głosem Dilliona. Kiedy już jednak jakimś cudem uda nam się zdobyć ten miecz czeka nas kolejna walka z bossem a jest nim niejaki garm 

310?cb=20170820175526

Walka z tym bossem jest szczególnie trudna gdyż on zna naszą słabość a naszą słabością jest właśnie dusza czy tam mrok i właśnie on wykorzystuje swój mrok przez co bardzo często nie będziemy w stanie używać naszej specjalnej umiejętności spowalniania czasu a ta umiejętność jest akurat niezbędna do pokonywania wrogów. Sam boss właśnie znajduje się w tak zwanym miejscu Hel a czy jest on ostatnim bossem? Nie, ale również sama wędrówka przez Hel należy do jednej z bardziej psychodelicznych gdyż z każdej strony próbują nas dosięgnąć dusze zmarłych osób które nas obwiniają i naszą klątwę o ich śmierć a żeby tego było mało spotykamy tam naszą rodzicielkę  senua oczywiście chce zostać ze swoją matką ale ma przecież misję do wypełnienia misję która okaże się być niewykonalną gdyż po tych wszystkich zmaganiach z demonami stajemy sam na sam z Helią i wrogami z którymi mieliśmy już przyjemność walczyć, a czy uda się pokonać helię czy padniecie na kolana i pójdziecie za nią walczyć na Ragnarok to zależy tylko od was.

Gameplayowo i graficznie ta gra wygląda bosko twórcy gry postarali się aby gracz mógł dostrzec mimikę twarzy jak i również każdą reakcję ale oczywiście te zjawisko już się pojawiło w grze LA Noire gdzie za pomocą ruchu ciała gestów i właśnie mimiki czy jak to się pisze gracz musi stwierdzić czy dany bohater mówi prawdę czy kłamie ale i tak samo w hellblade możemy dostrzec na twarzy bohaterki złość,przerażenie,zdezorientowanie co daje bardzo fajnego aspektu tej grze plus do tego możemy się poczuć jakbyśmy to my byli chorzy na psychozę i schizofrenię gdyż przez całą grę słyszymy głosy w naszej grze mówiące tego typu rzeczy jak "jest ranna" "nie uda jej się" czy wiele innych tego typu zdań w grze również bardzo podoba mi się model postaci taki właśnie typowo mitologiczny 

01055bb6e20a6627be1febd688aef286.jpg

Cały ten model postaci oddaje wrażenie jakbyśmy na prawdę cofnęli się do czasów mitologii to już jak ubrana jest nasza bohaterka daje poczucie że możemy się poczuć jak wojownik czy wojowniczka ale to tylko jest przedsmak plus same umalowanie na twarzy sprawia wrażenie że nasza bohaterka ma jaja i jest groźna dla wrogów i nie boi się niczego i może stawić czoła każdemu i to dosłownie każdemu. Kolejną fajną rzeczą w tej produkcji jest styl walki gdyż jest on inny niż we wszystkich tego typu grach można powiedzieć że jest wręcz unikatowy a sama choreografia ruchów jest dopracowana co do jednej sekundy i to mi się bardzo podoba w tej grze. Graficznie gra jest na prawdę super te wszystkie miejscówki modele postaci, modele broni to jest po prostu coś mego dawno tak dobrej grafiki nie widziałem od czasów wiedźmina 3 choć wiedźmin 3 wygląda ciut lepiej ale na prawdę grafa jest na prawdę super mi akurat było dane cieszyć się tą grą na ultra ustawieniach i jest to na prawdę super sprawa. O soundtracku nie będę dużo mówił gdyż jest to muzyka właśnie typowo pochodząca z mitologi skandynawskiej albo nordyckiej właśnie tej grze jest bliżej do mitologi nordyckiej a sama ścieżka dźwiękowa została wykonana przez zespół który słynie wyłącznie z tego typu utworów i w sumie przez całą grę usłyszałem tylko jeden utwór z mitologi który posiadał tekst a leciał on tak "Ødelegge. Tidevannet, Tid å ta til det gale sør. Ødelegge alt for a vinterhorder og sa hitar" sama piosenka składa się ze słów które już w Norwegii nie są używanie znaczy są ale wymawia się i pisze je całkiem inaczej czyli na przykład zamiast "tid å ta  pisze się "tid å dra" czy "alt for a" pisze sie teraz "alt for hun" a og sa pisze sie også. Sam tekst w wolnym Polskim tłumaczeniu brzmi tak "zniszczyć, nadszedł czas. Czas ruszyć na szalone południe, zniszczyć, wszystko dla niej, zimowe hordy i ognia żar" ale to już tak na marginesie.

Podsumowując ta gra była wspaniałym kandydatem do gry roku ale ten tytuł przypadł komuś innemu a szkoda bo gra zasługuje na tą nagrodę za liniową ale ciekawą fabułę,wspaniałe modele postaci,wspaniałe miejsca,ciekawe postacie,poczucie psychozy i tutaj też chcę wspomnieć że twórcy gry konsultowali się z osobami właśnie chore na tego typu zaburzenia czy z profesorami i psychiatrami i innymi ekspertami w dziedzinie chorób psychicznych, gra również zasługuje na plusa za styl walki i za poruszanie tematów mitologii.

Czyli tak ta gra otrzymuje ode mnie ocenę 8/10 a dlaczego? Powody macie na górze i każdy kto nie miał styczności z tym tytułem zapraszam do kupna gdyż ta gra właśnie jest na promocji na steam, a w tym momencie ja właśnie czekam na HELLBLADE 2 SENUA'S SAGA a jak to będzie wyglądało to sami zobaczcie trailer macie poniżej.  Pozdrawiam i do zobaczenia i kurwa mać napiszcie w komentarzach czy chcecie abym dalej kontynuował swoje prace czy po prostu jebnął to w pizdu i nie uznaję odpowiedzi jak zdecyduj sam czy tego typu podobne ma być odpowiedź pisz albo nie pisz :D pozdrawiam i do zobaczenia raz jeszcze 

• Lubię to! 1
  • Super 2

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

• Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...